Mød bestyrelsen

Her kan du møde bestyrelsen i Radikale Faxe. Vi står altid klar til en snak, hvis du vil vide mere om vores forening, det politiske arbejde, medlemskab etc.

Som bestyrelse arbejder vi på at få flest mulige medlemmer og størst mulig vælgertilslutning ved valg. Det gør vi ved at fortælle om vores politik og vores forening både online og ved at deltage i arrangementer i kommunen. Derudover arbejder vi – gennem fx dialog og oplysning – på at få gennemført mest muligt socialliberal politik i Faxe Kommune.

I Radikale Faxe er bestyrelsesmøder åbne for alle medlemmer, og vi opfordrer derfor medlemmerne til at deltage.

Du er altid velkommen til at tage fat i os, hvis du har ideer, spørgsmål eller lignende.

Formand Majbritt Egelund Rasmussen
majbritt@radikalefaxe.dk
23 32 28 20

Næstformand Jimmi Andreasen
jimmi@radikalefaxe.dk
22 48 01 13

 

Sekretær Morten Egelund Rasmussen
morten@radikalefaxe.dk
91 54 48 95

Bestyrelsesmedlem Nicolaj Lund Jensen
nicolaj@radikalefaxe.dk
26 15 05 65

Bestyrelsesmedlem Ulf Lindow
ulf@radikalefaxe.dk
56 38 08 32

Bestyrelsesmedlem Rachel Rydahl Nielsen
krrn02@gmail.com

Bestyrelsesmedlem Arne Rohde
rohde@dalbynet.dk